Archbold     (89)

Buckland     (89)

Cartlidge     (89)

Caygill  Malcolm    (89)

Chalkley     (89)

Clark Ian    (89)

Clough     (89)

Coates     (89)

Coe     (89)

Cooper     (89)

Cooper     (89)

Coy  Simon    (89)

Cresswell  Roger    (89)

Crispin Peter    (89)

Dean     (89)

Denham     (89)

Diamondopolous     (89)

Donnelly  David    (89)

Dryland     (89B)

Earle     (89)

Ferguson  Alan    (89)

Forder     (89)

Foulger     (89)

Fowler     (89)

Gardiner     (89)

Green     (89)

Griffin     (89)

Gunaratnam     (89)

Harlow  David    (89C)

Harrison     (89)

Hayward     (89D)

Hibbert     (89)

Hinds Colin    (89)

Hoare     (89)

Howard     (89)

Jackson Keith    (89)

Johnson     (89)

Johnston     (89)

Kendrick     (89)

Kennett     (89)

Kent     (89)

Laundy     (89)

Ledsham     (89)

Longman     (89)

Lovegrove     (89)

Loveridge     (89)

MacDonald     (89)

Maskell     (89)

Mazurk     (89)

McAndrew     (89)

Middleton  Henry    (89B)

Morane-Griffiths      (89)

Nailer     (89)

Newland     (89)

Newton     (89)

Norris     (89)

North  Derek    (89C)

Northcote  Dick    (89D)

Oughton     (89)

Parkinson     (89)

Pengelly     (89)

Pook     (89)

Pyle     (89)

Pyper  Jonathan    (89B)

Quigley      (89C)

Reed     (89)

Revell     (89)

Richardson     (89)

Robertson     (89)

Robertson  Black    (89A)

Robinson      (89A)

Saunby  Chris    (89C)

Shimmons     (89)

Shuster     (89)

Slogrove  Richard (89B)

Smith     (89)

Squire  Peter    (89A)

Steel     (89)

Styles     (89)

Synnott     (89)

Tait Andy    (89)

Taylor      (89D)

Thomas     (89)

Thompson     (89)

Thompson     (89)

Walton     (89)

Ware  Anthony  (89A)

Waugh     (89)

Whitehouse     (89)

Wood     (89)

Wrigley      (89D)

Yates     (89)

Rear - Roger Creswell, Doug Wilcox, Mike Cherry, Roger Thomas, Russ Pengelly, Ron Kennett, Jerry Pook, Graham Horder,Tony Ware

Front  - Black Robertson, Ian Clark, John Mazurk, Barrty Chalkley, Dave Archbold, Chel Hibbert, Alan Ferguson, Adrian Jones, Pete Squire

Rear - Mike Thompson; Simon Coy;  Ron Shimmons; Mike Laundy; Paddy Pyper; Bill Davis; Tony Steel; Dick Slogrove; Geoff Dryland;

Front - Frank Whitehouse; Nigel Griffiths; Henry Middleton; Colin Humphrey; Keith Cartlidge; Andy Griffin; Pete Nicholls; Geoff Howard; Mike Richardson



Back - Chris Gardener;  Niel Smith ;  Malcom Coe, Paul Buckland, Vince Yates, Malc Caygill, Geoff Mason, Martin Barents

Front - Dave Haywood, Ron Forder, Alan Macdonald, Steve Walton (now "Steve Baines") , Grant Taylor , Paddy Waugh, Dick Northcote, Ian Johnson, Jock Reid

Rear -  Thompson, JC Newland, Chris Saunby, Keith Jackson, Dave Donnelly, Dave Harlow, Duncan Swift, Derek North, Paul Cooper

Front - Les Quigley, Dave Foulger, Crag Carter, Brian Synott, Dick Shuster, John Liddell,  John Grimer

A Squadron

B Squadron

C Squadron

D Squadron

89 Entry        9 September 1963 - 18 August 1966

Commandant :AVM I D N Lawson   CB CBE DFC          Graduation Reviewing Officer : General Sir James Cassels GCB KBE DSO

(placeholder)
(placeholder)